HÍREKÚTRAVALÓKALENDÁRIUMTERMÉSZETPUBLICISZTIKARIPORTZALALABDALÉLEKSIMOGATÓEGÉSZSÉGOTTHONGALÉRIA

SIRALMAS...

ZTE-SIRATÓ...

2016-05-02 00:14 | Szerző: Sneff SzilárdSIRALMAS...

A labdarúgó NB II 24. fordulójának szombati játéknapján a ZTE FC megkezdte hosszú hazai sorozatát, hiszen a múlt heti, Siófokon lejátszott mérkőzést követően a hátralévő bajnoki találkozókat a ZTE-Arénában vívják meg a zalaiak.
Ezúttal a Csákvár látogatott Egerszegre.

A mérkőzés első 15 perce számunkra kedvezően alakult, hiszen a zalaiak birtokolták többet a labdát.
Az első negyedóra végén  Baranyai  vezetett támadást  a bal szélen, középre adott labdáját azonban a hazai védők kivágták.
A 21. percben Wittrédi próbálkozott egy távoli lövéssel, de a labda jócskán a kapu fölött hagyta el a játékteret.
A 36. percben Molnár Csaba remekül ugratta ki a Makrait, aki 10 méterről belőtte a labdát a kapuba, 0-1!
Három perccel később egy újabb sokkoló momentum következett, azonban a csákváriak ezúttal felcserélték a szerepeket, Makrai bal oldali beadását követően a 16-oson kívülre került a labda, ahonnan Molnár Csaba kapásból óriási gólt lőtt a felső sarokba, gyönyörű találat, 0-2!
Ezt követően a nézők a hazaiak – és az új edző, ifj. Mihalecz István – ellen fordultak, és legtöbb energiájukat a ZTE szidalmazására fordították.
Az utolsó másodperekre is jutott egy eladott labda, amiből egy kontrát vezettek a vendégek, de a jól játszó Makrai lövése – nem sokkal ugyan – elkerülte a kaput.
Az első félidő legnagyobb hibái az eladott labdák voltak, amelyekből a vendégek több alkalommal is kontrákat tudtak vezetni, mindkét gól egy-egy ilyen alkalom után született.
A második félidő ott folytatódott, ahol az elsőt abbahagyták a felek, hiszen az 52. percben egy újabb eladott labda után Makrai került óriási ziccerbe, de a kapus mellett
elgurított labdáját az utolsó utáni pillanatban Forgács szögletre mentette.
A beívelét követően a Csákvár megszerezte harmadik gólját, mégpedig a korábbi hős, Forgács révén, akinek a hátáról Szappanos kapujába pattant a labda, 0-3! Teljes döbbenet mind a játékosok, mind a nézők részéről.
A harmadik gólt követően szemmel láthatóan visszavett a lendületből a Fejér megyei gárda, inkább a védekezésre koncentráltak, nagyobb teret hagyva ezáltal a hazai csapatnak.
Ezt kihasználva az 58. percben Daru beadását követően Horváth Roland szerezhetett volna gólt, a 67. percben pedig maga Daru Bence csökkenthette volna a vendégek előnyét.
A 82. percre egy szép megmozdulás jutott, amikor is Horváth Roland távolról próbálta meg a lehetetlent, lövését Gróf fogta.
A ZTE FC egy helyet visszalépve, a 3. helyen várja a következő fordulót, hiszen a Kisvárda a szombati játéknap első mérkőzésén 4-0- ra legyőzte a Dunaújvárost, így a Szabolcs megyeiek felléptek a még feljutást jelentő 2. helyre.
Az egerszegiek jövő héten vasárnap hazai pályán a listavezető Gyirmótot fogadják, a mérkőzést 15 órától az M4 élőben közvetíti.