Töredék Közéleti Kulturális Magazin és Szelektív Hírportál
HÍREKÚTRAVALÓKALENDÁRIUMTERMÉSZETPUBLICISZTIKARIPORTZALALABDALÉLEKSIMOGATÓEGÉSZSÉGOTTHONGALÉRIA

NYÖGVENYELŐS...

ZTE - SOPRON EGERSZEGI SZEMMEL

2016-04-18 22:44 | utoljára módosítva: 2016-04-19 21:22 | Szerző: Sneff SzilárdNYÖGVENYELŐS...

A Merkantil Bank Liga 23. fordulójának záró mérkőzésén a 3. helyen álló Zalaegerszeg a szebb napokat is látott, 9. helyen tartózkodó Sopront látta vendégül.

A mérkőzés előtt a vendégek vezetőedzője, Supka Attila azt ígérte, hogy csapata nem fog védekezésre berendezkedni, minden lehetőséget megragadnak ahhoz, hogy gólt szerezhessenek.
A vendégek az első félidőt jól is kezdték, azonban a Zete egyre jobban kezdte felvenni a tempót és a ritmust. A hazaiak többet birtokolták a labdát annak ellenére, hogy ezt az előnyüket veszélyes támadások kialakításában nem tudták megmutatni.
Az első játékrész csupán statisztikailag került be a magyar futball nagy történelemkönyvébe, itt készült videofelvételeket aligha fog vetíteni az M4 az  összefoglalóban.
Ha mégis meg kellene valamit említeni, az először is a 13. perc eseménye, amikor először ugorhattak a zalai szurkolók a magasba, hiszen Forgács András fejelt a kapuba egy szabadrúgás után, azonban a játékvezető - teljes joggal - les miatt érvénytelenítette a találatot.
A félidő végére jutott még egy komolyabb lehetőség, akkor a kék 7-es, Szalkai Róbert került helyzetbe, azonban lövése jócskán a kapu fölé ment, így az unalmas félidő gól nélküli döntetlennel zárult.
A második 45 percet ismét a Sopron kezdte nagyobb elánnal, a 49. percben a piros mezes vendégek végeztek el szabadrúgást Rácz Barnabás révén, akinek lövése olyan jól sikerült, hogy Kovács csak szögletre tudta ütni a bal alsóba tartó labdát.
Az 55. percben megint a soproniak támadtak, Batizi-Pócsi került olyan ziccerbe, mint Szalkai az első félidő végén, de kopírozva zalai társát, ő is fölé rúgta a labdát.
Egy perccel később a másik oldalon láthattunk egy komolyabb helyzetet, Wittrédi Dávid jobb oldalról lőtt, de a kapust sikerült eltalálnia. Ezután egy kicsit leült a meccs, nem igazán voltak szemünket gyönyörködtető jelenetek a pályán.
Arra egészen a 68. percig várni kellett, akkor is csak Wittrédi remek egyéni akciójára mondhattuk, hogy ez igen, kicsit olyan Barcás volt...
A következő két perc 1-1 helyzetet hozott mindkét oldalon, de a két kapus hárította a próbálkozásokat.
A 85. perc hozta számunkra a legnagyszerűbb pillanatokat: Wittrédi kapott egy remek labdát a baloldalon, majd a csereként beállt Koller Krisztiánhoz passzolt, aki a labdát Babati Benjaminnak gurította vissza, s a fiatal csatár kapáslövése a kapu előtt álló Városiról a hálóba pattant, 1-0!
A 89. percben Tihanyi révén egyenlíthetett volna a Sopron, de a lövést Kovács óriási bravúrral fogta.
A zalaegerszegiek nehezen ugyan, de legyőzték nyugati riválisukat, ezzel pedig újra felléptek a dobogó feljutást jelentő 2. fokára.
Csapatunk a következő fordulóban (április 23.) Szolnokra látogat.