Töredék Közéleti Kulturális Magazin és Szelektív Hírportál
HÍREKÚTRAVALÓKALENDÁRIUMTERMÉSZETPUBLICISZTIKARIPORTZALALABDALÉLEKSIMOGATÓEGÉSZSÉGOTTHONGALÉRIA

RONCSDERBI...

A MAGYAR FUTBALL NEGYEDIK FORDULÓJÁNAK ÖSSZEFOGLALÓJA

2014-08-19 20:29 | utoljára módosítva: 2014-08-19 20:30 | Szerző: Csányi TamásRONCSDERBI...

A negyedik fordulóval folytatódott az OTP Bank Liga magyar labdarúgó bajnokság küzdelemsorozata. Az eddigi játéknapok pozitívuma az alaposan átszervezett Videoton hibátlan eredménylistája és tartalmas produkciója, valamint a Paks remek szereplése, negatív szenzáció viszont a Debrecen és a Győr gyengélkedése.

A forduló mérkőzései néhány mondatban:

Puskás Akadémia – Paks 1:1 (1:0)
Felcsút, 1000 néző
Góllövők: Tóth B. illetve Könyves
A hazaiak - bár gárdájukat egyénileg jó játékosok alkotják - képtelenek csapatként összeállni, otthoni nyeretlenségi szériájuk már-már nyomasztó! A vendégek igazolták jó hírüket, tíz főre fogyatkozva is egyenlítettek és őrizték meg veretlenségüket.

Nyíregyháza - Videoton 0:2 (0:1)
Nyíregyháza, 2700 néző
Góllövők: Kovács, Nikolics,
A vendégek gyorsan előnyt szereztek, majd a találkozó folyamán rengeteg gólhelyzetet alakítottak ki, ám ezek egy kivételével mind kihasználatlanok maradtak. Végül a hajrában Nikolic gólja ( amely a csatár 100. bajnoki találata volt) biztosította be a megérdemelt fehérvári győzelmet.

MTK –Budapesti Honvéd 2:0 (1:0)
Felcsút, 400 néző
Góllövő: Kanta 2, (egyet 11-esből)
A magyar futball újabb méltatlan bohózata!
Mindkét csapat a Bozsik stadionban játssza hazai bajnoki mérkőzéseit, a két gárda egymás elleni találkozóját tehát hol rendezik?
A fővárostól 80 kilométerre, Felcsúton, gúnyt űzve, bolonddá téve azt a maréknyi kis szurkolótábort, akik a mai napig kitartanak a kék-fehér és a piros-fekete színek mellett.
Az MTK egy Kantával nőtt a Honvéd fölé.

Dunaújváros –Pápa 1:1 (1:1)
Székesfehérvár, 400 néző
Góllövők: Orosz illetve Nagy
Bántó érdektelenség mellett lejátszott mérkőzésén a jelenleg hontalan Dunaújváros megszerezte idei első gólját, amely egyúttal az első pontot is jelentette számákra.

Győri ETO – FTC 0:1 (0:1)
Győr, 5000 néző
Góllövő: Busai
A kiegyenlített első félidő utolsó percében megszerezte a vezetést a Fradi. Szünet után a győriek óriási offenzívát indítottak a fordítás érdekében, Priskinék azonban a legjobb helyzetekben is hibáztak, ezzel értékes győzelmet engedtek át fővárosi riválisuknak.

UTE –DVSC 1:0 (0:0)
Budapest, 3800 néző
Góllövő: Simon.
Alapos válságba manőverezte magát a Loki!
Az első fordulóban pihentek, a másodikban szintén, mindezt öt pontjuk bánja.
Ezután a fegyelmezetlenség és az elégtelen koncentráció miatt kiestek a mindennél fontosabbnak tartott BL-selejtezőből, ám úgy tűnik, a kudarcból nem tanultak! Újpesten éppen azokat a hibákat követték el, mint Boriszovban, korai kiállítás, (Jovánovic), valamint kapott gól az utolsó utáni percben. (Idén már harmadszor!)
A lilák győzelme némiképp meglepő, de igazságos.

Haladás – Pécs 1:1 (0:0)
Szombathely, 2000 néző
Góllövők: Halmosi illetve Heffler
Döntetlen színezetű mérkőzésen az utolsó tíz percben felülkerekedett a Pécs, ám Véber György tanítványai négy nagy helyzetet is elhibáztak, így idén már harmadszor kell beérniük a pontosztozkodással.

Diósgyőr –Kecskemét 2:1 (1:0)
Diósgyőr, 5000 néző
Góllövők: Grumic, Takács illetve Vukasznovics
Lendületes támadójátékkal és góllal kezdett a DVTK, helyzeteit azonban sorban kihagyta, a KTE pedig váratlanul egyenlített. Végül a 93. percben szerzett góllal mégis sikerült a piros-fehéreknek otthon tartaniuk a három bajnoki pontot.

A forduló mérkőzéseit a nyolc helyszínen összesen 20.300 néző tekintette meg ez átlagosan mintegy 2.500 nézőt jelent mérkőzésenként.