Töredék Közéleti Kulturális Magazin és Szelektív Hírportál
HÍREKÚTRAVALÓKALENDÁRIUMTERMÉSZETPUBLICISZTIKARIPORTZALALABDALÉLEKSIMOGATÓEGÉSZSÉGOTTHONGALÉRIA

RONCSDERBI...

AZ OTP BANK LIGA HARMADIK FORDULÓJÁT RENDEZTÉK

2014-08-11 12:42 | utoljára módosítva: 2014-08-11 12:57 | Szerző: Csányi TamásRONCSDERBI...

A Ferencváros stadionavató mérkőzése okán csupán hét mérkőzést játszottak a hétvégén az OTP Bank Liga első osztályú labdarúgó bajnokság harmadik fordulójában.
Három játéknap után még különösebb jelentősége nincsen a tabellán elfoglalt helyezéseknek, mindenképpen figyelmet érdemel azonban a Paks remek szereplése, hiszen Csertői Aurél csapata harmadik mérkőzését is imponáló különbséggel nyerte meg. Az atomvárosiak mellett már csak Videoton gárdája százszázalékos, nem szerzett viszont még pontot a Kecskemét és az újonc Dunaújváros.

A mérkőzésekről, néhány mondatban:

Paks – MTK 3:0 (1:0)
Paks, 1.500 néző
Góllövők: Bartha, Eppel, Könyves
A találkozó előtt köszöntötték Garami Józsefet, a vendégek edzőjét 75. születésnapján.A kitűnő trénernek mi is boldog születésnapot és jó egészséget kívánunk! Csak halkan jegyezzük meg, ha hosszú pályafutása során sok, a péntekihez hasonló mérkőzésen kellett volna a kispadon ülnie, aligha érte volna meg jó egészségben ezt a veretes jubileumot...
A találkozón a paksiak góllal kezdtek, majd a továbbiakban is irányították a játékot, győzelmük - főleg annak különbsége - meglepő, de megérdemelt.

Budapesti Honvéd – Nyíregyháza 0:1 ( 0:0)
Kispest, 700 néző
Góllövő: Bajzát
Hatvan percig alacsony színvonalú, eseménytelen játék folyt a pályán, aztán vendégek váratlanul megszerezték a vezetést, majd 10 főre fogyatkoztak. A hazaiak nem tudtak élni létszámfölényükkel, ezért a maréknyi kispesti szurkolótábor sokat zúgolódott és bosszúsan hagyta el a stadiont.

Videoton – Győri ETO 3:2 (0:1)
Székesfehérvár, 3.500 néző
Góllövők: Wolfe (öngól), Juhász, Nikolic, illletve Pátkai, Rudolf
Sokáig a vendégek akarata érvényesült, egy órányi játék után azonban egy szerencsétlen öngól alapjaiban változtatta meg a mérkőzés képét. A Videoton kétszer is talpra állt egygólos hátrányából és az utolsó 30 perc remek játékával megérdemelten nyerte meg a rangadót.

Pápa Kecskemét 3:2 (3:2)
Pápa, 800 néző
Góllövők: Sluka, Csizmadia, Popin, illetve Novák, Pavicevic
A pápaiak második hazai mérkőzésüket is megnyerték, elsősorban Szűcs Lajos kapusuk teljesítményének köszönhetően. A látottak alapján nem tűnik kockázatos jóslatnak, hogy mindkét gárda nehéz bajnoki esztendő elé néz!

Pécs – UTE 1:1 (1:0)
Pécs, 1.500 néző
Góllövők: Mohl (11-esből) illetve Simon
Ha a két csapat olyan küzdelmet folytatott volna a pályán, mint Wéber György a hazaiak edzője Pálinkás Andrással, a vendégek kapusedzőjével a kispadok mentén, nem távoztak volna elégedetlenül a szurkolók, a mérkőzés végeztével...
A vendégek közelebb álltak a győzelemhez.

Debreceni VSC – Puskás Akadémia 2:0 (1:0)
Debrecen, 5.000 néző
Góllövő: Zsidai (2)
Az első félidőben tovább tartott a boriszovi sokk, hiszen a felcsútiak kétszer is előnyt szerezhettek volna. Később feljöttek a hazaiak, fölényt harcoltak ki és Zsidai duplájával megérdemelten diadalmaskodtak.

DVTK – Haladás 3:0 (0:0)
Diósgyőr, 5.500 néző
Góllövők: Jagodics (öngól), Németh, Fehér (öngól)
A Diósgyőr győzelme megérdemelt, bár góljai szerencsés körülmények között estek.

Ferencváros – Dunaújváros találkozót elhalasztották.
A hét megrendezett mérkőzést összesen 18.500-an látták, ez átlagosan 2.643 nézőt jelent mérkőzésenként.